هوش مصنوعی که زمان ترک شغل کارمندان را پیش بینی می‌کند

شرکت آی بی ام موفق به ابداع سیستم هوش مصنوعی شده که می تواند با دقت ۹۵ درصد کارکنانی را که قصد دارند به هر دلیل شغلشان را ترک کنند، شناسایی کرده و این موضوع را پیش بینی کند.
آی بی ام هر روز ۸۰۰۰ رزومه شغلی برای استخدام افراد جدید دریافت می کند و دارای حدود ۳۵۰ هزار کارمند است. همین موضوع باعث شده تا این شرکت با هدف شناسایی بهتر افرادی که قصد استخدامشان را دارد به هوش مصنوعی متوسل شود تا بتواند دریابد چه افرادی برای ترک شغلشان در حال برنامه ریزی هستند.
به گفته گینی رومتی مدیر عامل شرکت آی بی ام، برنامه هوش مصنوعی تازه آی بی ام می تواند بر مبنای اطلاعاتی که در مورد هر کارمند جمع آوری می کند، احتمال ترک شغل توسط آنها را با دقت بسیار بالای ۹۵ درصد پیش بینی کند.
رومتی می‌گوید استفاده از برنامه مذکور در مدت کوتاه اختراع آن به شدت به نفع آی بی ام تمام شده و باعث شده این شرکت در هزینه های مربوط به استخدام و به کارگیری نیروهای خود نزدیک به ۳۰۰ میلیون دلار صرفه جویی کند. زیرا نیروهایی که از این طریق جذب آی بی ام شده اند وفاداری بیشتری به این شرکت دارند و با ترک آی بی ام موجب تحمیل هزینه های تازه برای استخدام افراد جدید نمی شوند.
آی بی ام قصد دارد در آینده برای ارتقای نحوه مدیریت منابع انسانی خود هر چه بیشتر از هوش مصنوعی استفاده کند و در مواردی هوش مصنوعی را جایگزین برخی نیروها و فرایندهای کاری سنتی کند. استفاده از هوش مصنوعی در این حوزه باعث کاهش ۳۰ درصدی نیروهای شاغل در اداره منابع انسانی آی بی ام نیز شده و البته نیروهای باقی مانده مبالغ بیشتری دریافت کرده و کارهای مهم تری انجام می دهند.

اشتراک اجتماعی

2 نظر درباره “هوش مصنوعی که زمان ترک شغل کارمندان را پیش بینی می‌کند

  1. این باعث نمیشود که افراد ریسک ناپذیر استخدام شوند؟ باعث بسش از حد یک دست شدن نیروها و کاهش خلاقیت نمی شود؟

  2. این باعث نمیشود که افراد ریسک ناپذیر استخدام شوند؟ باعث بسش از حد یک دست شدن نیروها و کاهش خلاقیت نمی شود؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *