یک شرکت هوش مصنوعی بریتانیایی که در حوزه پزشکی فعال است موفق شده سیستم داروسازی هوشمند را با ارزش ۱۱۵ میلیون دلار راه اندازی کند.

به گزارش سرویس آی تی انتخاب به نقل از زد دی نت، این شرکت فعال در حوزه هوش مصنوعی، موسوم به «BenevolentAI» تاکنون ۱۱۵ میلیون دلار برای تأمین امنیت هوش مصنوعی (AI) در حوزه  توسعه درمانهای جدید تأمین مالی کرده است.

این شرکت بریتانیا در سال ۲۰۱۳ تاسیس شده است و  تا کنون ۲۰۲ میلیون دلار افزایش سرمایه را پشت سر گذاشته است.

سرمایه گذاران این شرکت نیز شامل برخی نام های مهم مثل شرکت سرمایه گذاری وودفرد،لوندبک،لنس داون  هستند . هنوز نام باقی سزمایه گذاران فاش نشده است.

اما مدیر ارشد این شرکت فعال در حوزه هوش مصنوعی می گوید :استقبال سرمایه گذاران از هوش مصنوعی در دارو سازی چندان عجیب نیست. چرا که موضوعی جدید است.

مدیر ارشد شرکت BenevolentAI می گوید؛  هوش مصنوعی می تواند برای کاهش هزینه های تولید داروهای جدید در مقیاس بالا  استفاده شود.

افزون بر این ها سیستم هوش مصنوعی می تواند از تجزیه و تحلیل بیماری ها در سطح مولکولی استفاده کند تا به بیماران دچار بیماری های حاد کمک کند و  راه را برای درمان های  پزشکی موثر تر، سریع تر و تخصصی تر فراهم  کند.

راه اندازی یک “مغز” مبتنی بر یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی نیز روند بررسی   بیش از ۵۰ میلیارد پرونده پزشکی را تسهیل می کند. در حال حاضر فناوری های مرتبط با هوش مصنوعی  برای توسعه درمان های مختلف از جمله بیماری های روانی، بیماری پارکینسون و … استفاده می شود.

علاوه بر این،شرکت مذکور قصد دارد از فناوری های هوش مصنوعی در امور دیگری مثل کشاورزی نیز استفاده کند.