سونی اولین سنسورهای دوربین هوشمند در جهان را با قابلیت پردازش هوش مصنوعی معرفی کرد

شرکت سونی به تازگی از دو سنسور دوربین جدید رونمایی کرده که عنوان اولین سنسورهای دوربین هوشمند در جهان را با قابلیت پردازش هوش مصنوعی دریافت کرده و به سخت افزاری جانبی خاصی برای تحلیل اطلاعات احتیاج ندارند.

سنسورهای دوربین هوشمند جدید سونی شامل دو مدل MX500 1/2.3 از نوع ۷٫۸۵۷ میلی متری diagonal و IMX501 1/2.3 از نوع ۷٫۸۵۷ است که قادر به ثبت تصاویر با وضوح ۱۲٫۳ مگاپیکسل یا فیلم برداری به صورت ۴k با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه هستند.

البته نقطه قوت اصلی سنسور دوربین هوشمند جدید سونی بهره‌مندی از مکانیزم یادگیری ماشینی داخلی است. در حال حاضر عملیات پردازش تصویر از طریق هوش مصنوعی به وسیله تراشه اصلی گوشی یا سرورهای ابری صورت می‌گیرد، اما سنسور دوربین هوشمند سونی از یک تراشه داخلی بهره برده که نیاز به سخت افزار جانبی یا حافظه رم اختصاصی به منظور پردازش اطلاعات را از بین می‌برند.

به کار گیری این فناوری نگرانی پیرامون به خطر افتادن حریم خصوصی را از بین برده و از سوی دیگر موجب افزایش سرعت پردازش اطلاعات در کاربردهایی همچون تشخیص و ردیابی اجسام می‌شود.در نظر داشته باشید که دوربین های هوشمند جدید سونی به دلیل داشتن قیمت بالا، فعلاً در گوشی‌های هوشمند استفاده نخواهند شد و شرکت ژاپنی در مرحله اول اهالی کسب و کار را هدف قرار داده است.

اشتراک اجتماعی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *