استفاده «بی ام و» از هوش مصنوعی برای رنگ آمیزی خودرو

شرکت خودروسازی «بی ام و» از آغاز یک آزمایش جدید با هدف بکارگیری هوش مصنوعی در فرآیند رنگ آمیزی خودروهای خود خبر داد.

این شرکت امیدوار است با استفاده از هوش مصنوعی بهترین کیفیت رنگ ممکن بدون هرگونه نقص یا وجود ذرات گرد وغبار در ترکیب رنگ را بدست آورد.

نخستین کارخانه ای که به این فرآیند جدید هوش مصنوعی مجهز شده، کارخانه خودروسازی مونیخ است و چنانچه نتایج آن رضایت بخش باشد سایر کارخانه های بی ام و در نقاط مختلف جهان نیز از این فناوری استفاده خواهند کرد.

به گفته بی ام و، همه خودروهای جدید شرکت که به تازگی رنگ شده اند باید در یک «Paint Shop» تحت بازرسی سطحی خودکار قرار گیرند.

اطلاعات جمع آوری شده در این بازرسی ها جهت ایجاد یک پایگاه داده جامع به منظور تجزیه و تحلیل ذرات گردوغبار استفاده می شود.

در حال حاضر متخصصان از الگوریتم های مصنوعی برای مقایسه داده های زنده از سنسورهای تشخیص ذرات گرد وغبار در رنگ با اطلاعات این پایگاه داده استفاده می کنند.

به معنای دیگر اطلاعات جمع آوری شده توسط هوش مصنوعی تعیین می کند که آیا شرایط برای انجام رنگ آمیزی ایده آل است یا خیر.

برای مثال در زمان های طولانی فرآیند خشک شدن رنگ، الگوریتم هوش مصنوعی می تواند تشخیص دهد که آیا تعداد ذرات گرد و غبار افزایش یافته و اینکه زمان تعویض فیلترها فرا رسیده است یا خیر. به این ترتیب رنگ خودرو صدمه نمی بیند.

براساس این گزارش کارشناسان گروه بی ام و، پتانسیل هوش مصنوعی در تجزیه و تحلیل ذرات گرد وغبار را بسیار بالا می دانند.

براساس اطلاعات حاصل از سنسورهای متعدد و داده های بدست آمده از بازرسی های سطحی، الگوریتم هوش مصنوعی بیش از ۱۶۰ ویژگی مربوط به بدنه خودرو را رصد و کنترل کرده و می تواند کیفیت رنگ آمیزی را با دقت فراوان پیش بینی کند.

کارشناسان هوش مصنوعی اطمینان دارند در صورت موفقیت این پروژه آزمایشی در کارخانه مونیخ، امکان انجام تجزیه و تحلیل گرد وغبار در سایر کارخانه های خودرو نیز وجود خواهد داشت.

اشتراک اجتماعی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *