در حال حاضر، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی یکی از بزرگترین موضوعات در دنیای فناوری هستند و گوگل به دنبال ایجاد زمینه ای برای جذب افراد بیشتر در این زمینه است. در واقع گوگل با ارائه ی وب سایت Google AI سعی دارد تا به گسترش هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در بین مردم بپردازد و علاقه مندان را جذب کند.

گوگل مدت هاست که به آموزش هوش مصنوعی پرداخته است و پروژه های مختلفی را در این زمینه آغاز کرده است. این کمپانی اعلام کرده که یادگیری از طریق سایت Google AI یک منبع و مرکز عالی برای یادگیری مفاهیم مختلف، توسعه ی مهارت و به کارگیری هوش مصنوعی است. به نظر می رسد که این سایت برای کاربران مختلف با سطوح علمی مختلف کاربردی و مفید است و آموزش های مبتدی و پیشرفته ای را ارائه کرده است.

این سایت همچنین دارای یک بخش رایگان به نام (Machine Learning Crash Course (MLCC (یادگیری ماشین) نیز است. البته این دوره، یک دوره داخلی گوگل بود که در ابتدا برای کمک به کارکنان گوگل طراحی شده بود تا مفاهیم عملی در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین را به کارکنان آموزش دهد و ۱۸،۰۰۰ کارمند قبلا در این سایت ثبت نام کرده و از مفاهیم آن بهره بردند. در حال حاضر گوگل، MLCC را برای همه ی کاربران از طریق وب سایت یادگیری Google AI ارائه کرده است و تمرینات، تجسم های تعاملی و ویدیوهای آموزشی را برای کمک به مفاهیم یادگیری ماشین در اختیار همه قرار داده است.

این دوره تقریبا به مدت ۱۵ ساعت با درس های تعاملی، سخنرانی های محققان گوگل و بیش از ۴۰ تمرین ارائه شده است که برای کاربرانی بدون هیچ تجربه از یادگیری ماشین طراحی شده است. البته گوگل توصیه می کند که شرکت کنندگان در این دوره ها، بر مهارت های مبانی برنامه نویسی و پایتون تسلط داشته باشند. یادگیری ماشین اولین چیزی است که گوگل قصد دارد تا در این دوره ها ارائه کند و به جذب علاقه مندان بپردازد.